„Csak erős családnak lehet erős cége” – Bárány László és a közel 300 milliárdos Master Good cégcsoport
Közzétéve: 2024. 09. 25.
/
Kevés hazai cég mondhatja el magáról, hogy egy erős és összetartó család irányítja már több generáció óta. A Master Good története négy generációval ezelőtt kezdődött, hiszen a Bárány család már akkor baromfi keltetéssel foglalkozott. Bárány László a Master Good vállalat jelenlegi ügyvezetője és tulajdonosa apjával és testvérével olyan üzleti bravúrt hajtott végre, hogy nem csak az élelmiszeriparba sikerült belépniük, de sikeresen terjesztették ki szolgáltatásukat külföldre is.
A Cégépítők podcast legújabb adásának vendége elképesztő érzékkel nyúlt olyan fejlesztésekhez és újításokhoz, melynek köszönhetően húsz év alatt sikerült cégének bevételét megszázszoroznia. Ezalatt az idő alatt része volt egy generációváltás lebonyolításában, más cégek felvásárlásában, sőt még egy multinacionális céggel is üzletet kötött, ami nem más, mint a McDonald’s.
Mostanra Közép-Kelet-Európa legnagyobb baromfi integrációjává váltak. Cégükben több, mint 3500 fő dolgozik, árbevételük körülbelül háromszázmilliárd forint. Mindezt egy olyan piacon érték el, ami folyamatosan kényszerítette őket a bővülésre, de László úgy gondolja, ez volt a sikerük egyik kulcsa. Soha nem engedhették el a gyeplőt, a tempójuk mindig feszített volt, tudásigényük a mai napig csillapíthatatlan, ha nem egyenesen a piac élére törtek.
Mostanra messze túlnőttek eredeti alaptevékenységükön és már most azon dolgoznak, hogy átadják a vállalatot a következő generációnak. A Bárány család legifjabb tagjai tizenévesen is ismerik és tudják a Master Good értékeit, rendszerét, alapelveit.
- A dinasztia építés kezdete. László útja és tanulmányai. Mit tanult testvérével a cégvezetésről és a munkáról az apjától? A Master Good vállalat négyszeres növekedése a generációváltás küszöbén. Feladatai, fejlesztései és ötletei karrierjének legelején.
- 1,2 milliárd forintos bevétel a mínusz 800 millióból. László szerint így sikerült ezt a hatalmas bravúrt elérniük. Nehézségek, viták és feszültségek a generációváltás alatt. Egy 3500 fős cég menedzsmentjének kiépítése.
- A legnagyobb mérföldkövek a Master Good-nál: A 2008-as paradigmaváltás. Export és nemzetközi piacra lépés. Dinasztiaépítés, tudatos cégépítés és korai készülés a következő generációváltásra.
- A SAGA felvásárlása, mely befektetés három év alatt megtérült. Így érték el, hogy a veszteséges cég mostanra egy eredményes vállalat legyen. Az első nagy külföldi vásárló, a McDonald’s üzlet.
- Ezekre az új piacokra léptek be az elmúlt években. László mindent elmond a generációváltásról szerzett tapasztalatairól. Gyermekeit már tizenévesen elkezdte kondicionálni a vezetésre. Elmondja, hogy miért tartja ezt már ilyen korán fontosnak.
- „Csak erős családnak lehet erős cége” – hogyan maradnak ők erősek, mit lát más dinasztiáknál problémának? Végül ezt az útravalót adja a KKV vezetőknek.
Hallgasd a Cégépítőket a kedvenc platformodon:
-
- Spotify: kattints ide
- Apple Podcast: kattints ide
- YouTube: kattints ide
- SoundCloud: kattints ide
- YouTube Music: kattints ide
A MiniCRM a te cégednél is sosem látott növekedést érhet el. Kattints a linkre a MiniCRM-es EXTRA tartalmakért!
A Cégépítők podcast felvétele a MiniCRM megbízásából történik, melyben a Brocasterz Podcast Stúdió a partnerünk. Az adások menedzsmentjét a Brocasterz Podcast Ügynökség csapata végzi.